Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czym usuwać żywicę i inne paskudztwa lecące z drzew...?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czym usuwać żywicę i inne paskudztwa lecące z drzew...?

    Według tej tabelki wynagrodzenie między 2004r. a 2012r. wynosi 900zł netto więc też mało kto tyle dostał.
    partycjusz

  • #2
    Czym usuwać żywicę i inne paskudztwa lecące z drzew...?

    Moi mili....
    od czasu do czasu parkuję auto pod drzewami z których to ową wiosenną porą spadają na auto żółte płatki kwiatów z drzew i żywice pozostawiając na lakierze niemiłe żółte klejące ślady.

    Może ma ktoś patent czym lub jak te plamy bezpiecznie i skutecznie usuwać :?:

    (Nie ukrywam, że te plamy człowieka do furii czasami doprowadzają )

    Adam
    Była Octavia II (Combi) 1.9 TDI PD

    Był Rapid 1.4 TDI-CR

    Poprzednio także Fabia II Combi 1,4 16V

    Komentarz


    • #3
      Adam-Ski, glinka - polecam w 100%
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • #4
        Adam-Ski, Link ta glinka usuwa bez problemu i bardzo szybko smołę i całą resztę starych przyschniętych zanieczyszczeń. Używałem kilka, ale najlepsza do tej pory była jaką miałem.
        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Adam-Ski
          niemiłe żółte klejące ślady
          Do tego najlepiej było by użyć tar&glue, dobra aktywna piana też powinna sobie z tym poradzić.
          Zamieszczone przez AdamB
          glinka usuwa bez problemu i bardzo szybko smołę i całą resztę starych przyschniętych zanieczyszczeń
          Generalnie glinka jest naprawdę dobrym preparatem detailingowym, ale używanie jej do tzw. spadzi to może trochę przesada.
          Natomiast jak jest zaschnięta żywica sosnowa/świerkowa to czasem trzeba użyć rozpuszczalnika bo glinka owszem fajnie wygładziła powierzchnie i nic po zatym.
          http://carsdetailing.blogspot.com/

          Komentarz


          • #6
            gusiak11,
            Natomiast jak jest zaschnięta żywica sosnowa/świerkowa to czasem trzeba użyć rozpuszczalnika bo glinka owszem fajnie wygładziła powierzchnie i nic po zatym.
            Nie za ostro? benzyna ekstrakcyjna nic nie powinna zrobić lakierowi
            Rozpuszczalnik to już ostateczność, bo może zrobić szkody na lakierze
            Moja Skodzina

            Skoda Octavia II -
            Opel Astra III -

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez krzygaj
              Rozpuszczalnik to już ostateczność
              Sorry nie dopisałem, rozpuszczalnik to nie NITRO tylko sylikonowy lub benzyna ekstrakcyjna.
              http://carsdetailing.blogspot.com/

              Komentarz


              • #8
                Amen
                Moja Skodzina

                Skoda Octavia II -
                Opel Astra III -

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez AdamB
                  Używałem kilka, ale najlepsza do tej pory była jaką miałem.
                  AdamB, - lepsza od glinki Meguiars'a :shock: ? , czy stosowanie glinki w jakiś sposób rysuje lakier ? bo nie wiem ops:

                  Komentarz


                  • #10
                    Glinka megsa jest bardzo dobra, warto dodac, ze glinki sa roznej twardosci, im twardsza tym szybciej usuwa zanieczyszczenia, ale tez wieksze prawdopodobienstwo narobienia holsow.
                    Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez gruto
                      AdamB, - lepsza od glinki Meguiars'a :shock: ? , czy stosowanie glinki w jakiś sposób rysuje lakier ? bo nie wiem ops:
                      Na czarnym trzeba uważać, dziś robiłem żony Yariskę z czarnym metalikiem która nie widziała glinki nigdy (auto kupione niedawno) i kilka rysek zrobiłem mimo że uważałem. Co glinki Meguiars'a to nie wiem, aż tak drogich rzeczy nie kupuję.
                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez gruto
                        czy stosowanie glinki w jakiś sposób rysuje lakier
                        Z moich doświadczeń jeżeli nie robisz "za sucho" to nic złego się nie powinno stać
                        http://carsdetailing.blogspot.com/

                        Komentarz


                        • #13
                          Wszystkim ogromne dzięki

                          Zgadza się glinka jest OK, już to sprawdzałem... ale potem mycia auta, woskowanie etc.

                          czy może ktoś używał coś co można zastosować "z miejsca" by "zneutralizować" ten okropny ślad by nie kuł po oczach?

                          Zdarza się, że nie mam aż tyle czasu by od razu poświecić autu na tę całą ceremonię mycia.... przyschnięte ślady np. po żywicy nie są łatwe nawet glinką do usunięcia...
                          Była Octavia II (Combi) 1.9 TDI PD

                          Był Rapid 1.4 TDI-CR

                          Poprzednio także Fabia II Combi 1,4 16V

                          Komentarz


                          • #14
                            Z tego co kiedyś używałem to jest taki środek detailingowy do usuwania takich rzeczy co się nazywa Tar-X. Niedawno tym usuwałem żywicę po topoli.
                            Pozdrawiam,

                            Bomber
                            __________________
                            O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
                            + "Lodówka" :-)

                            Komentarz


                            • #15
                              Denaturatem możesz próbować tylko nie przesadzaj z ilością
                              Biały klekot

                              Komentarz


                              • #16
                                Żeby nie glinkować to różnego rodzaju środki do usuwania smoły, robali i żywic, np:
                                - Nielsen Tar & Glue Remover
                                - Meguiars Gold Class Bug 'n Tar Remover
                                - Shiny Garage Orange Tar&Glue Remover

                                Ale niestety one są na tyle silne, że zawsze usuwają też wosk z lakieru.

                                Meg's tutaj akurat jest taki średni. Najlepiej chyba na robale się sprawdza, a czegoś w podobnie smoły, asfaltu lub jakiejś dziwnej farby nie chciał ruszyć. No i trzeba bardzo szybko wycierać bo potrafi zostawiać plamy na czarnych plastikach i później jest mega problem, żeby się ich pozbyć - niczym nie chcą zejść.
                                Ja tu tylko sprzątam...

                                Komentarz


                                • #17
                                  Moga wspomoc glinkowanie, ale nie ma opcji, ze je zastapia.
                                  Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    A benzyna ekstrakcyjna może byc?
                                    Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez orzel720
                                      A benzyna ekstrakcyjna może byc?
                                      Chłopaki odpowiedz padła już na to pytanie
                                      http://carsdetailing.blogspot.com/

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        A może zacznijcie od porządnej myjni samoobsługowej z turbo odpryskiem
                                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          gusiak11, sorki fakt
                                          Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez AdamB
                                            myjni samoobsługowej z turbo odpryskiem
                                            żeby auto "samo" się umyło w myjniach bez dotykowych używana jest (powinna być) dość mocna i agresywna chemia która nie koniecznie dobrze wpływa na stan lakieru, zwłaszcza chromowane elementy jej nie lubią.

                                            Jak już pisałem wcześniej jak i pisał Puchacz, dobrym rozwiązaniem jest Tar&Glue potem aktywna piana gąbka dwa wiadra i auto będzie czyste.
                                            Jak się jeszcze poświęci jedną sobotę na porządne mycie z glinkowaniem to potem jest dużo łatwiej utrzymywać dobry stan lakieru
                                            http://carsdetailing.blogspot.com/

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Puchacz
                                              - Nielsen Tar & Glue Remover
                                              - Meguiars Gold Class Bug 'n Tar Remover
                                              - Shiny Garage Orange Tar&Glue Remover
                                              to który z tych 3 środków jest najlepszy , po którym będzie "dupa niemowlaka " ?? , (spróbuję najpierw to -jeśli glinka potrafi "drapnąć") . Jak to nie pomorze to wtedy glinka

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                ja bym wybrał Link
                                                http://carsdetailing.blogspot.com/

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Taniej, a bardzo dobry jest ten MAC SERIEN PRICKBORT MAC 124 - 1L USUŃ SMOŁĘ ZOSTAW WOSK - ShowCarShine w cenie nielsena mamy prawie 2l.
                                                  Skoda Octavia 1.9TDi Ambiente Rider 04r
                                                  Zapraszam https://www.facebook.com/detailingzpasja

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X